top of page

НАШ СУЧАСНИЙ І ІСТОРИЧНИЙ

Купецькі секрети

        На Контрактовій площі неподалік від Андріївського узвозу стоїть гарна біло-сіра резиденція з колонами.

Це старовинний 200-річний будинок купця Назарія Сухоти.

        Особняк тісно пов'язаний з історією Києва, адже кілька десятиліть в ньому розміщувався Магістрат, де приймалися всі життєво важливі рішення для міста.

        Будинок побудували в 1804 році для київського купця Назарія Сухоти. Купець організував при будинку магазин і ресторан. Також при садибі була кінна пошта. Сухота був людиною забезпеченою і міг дозволити собі побудувати будинок з метровою товщиною стін.

        З 1838 року тут були служби Магістрату і Міської думи.  У 1878 р. за задумкою архітектора А. Казанського був добудований третій поверх і сюди переведено 3-тю гімназію.   Будинок має статус пам’ятки архітектури національного значення та пам’ятки історії місцевого значення. З 1920 року в цьому приміщенні знаходилася  школа № 20.

90988377_33405.jpg

Контрактова

площа,12

лого.png
00.jpg

Особлива магія

Очерк Наталії Київської про візит до однієї з "Київських родзинок" Будинку дитячої творчості Подільського району м. Києва

Поділ

Golden Gates

Улюблений Київ

Екскурсії містом в рамках проекту 

on-lineмузейнийhub.

Проводить Алла Бабкова

Екскурсії

004.jpg

Левко Мацієвич

Дослідження  Андрія Фролова

(ЗЗСО № 10), вихованця гуртка "Журналістики"

Відомі люди

У нашому закладі навчався перший авіатор-патріот, який загинув у Росії під час випробовування літака

ЛЕВКО МАЦІЄВИЧ

Гімназія вважалася однією з найбільш престижних у Києві. Сюди віддавали своїх дітей на навчання багаті київські купці. Серед випускників гімназії були багато відомих людей того часу. На початку ХХ століття колишній купецький дім також використовували як просвітницька установу.

Сьогодні в колишньому будинку купця розташовується Будинок дитячої творчості Подільського району Києва. Зараз тут, співають, танцюють, роблять вироби з кераміки, глини і дерева діти. Співробітники будинку розповідають, що особлива аура старовинного особняка надихає і допомагає творити. Для гостей у старовинному особняку проводять екскурсії і розповідають його історію. А показувати в особняку є що. В оригінальному стані збереглися склепіння довгих галерей, арочні вікна середини 19 століття. Кажуть, що їх з тих пір так і не міняли.

Особливу уваги привертає актова зала. Тут в стелі симетрично розміщені чотири вікна. А сама стеля підтримується спеціальною системою склепінь.

Взагалі-то у цьому просторі співіснують культурні нашарування часів. Як і на всьому мальовничому старовинному Київському Подолі. Арки, фрески, вітражі, давні і сучасні - перетворюють будівлю у живий музей.

bottom of page